Pildid Juuru kihelkonna ajaloost, inimestest ja sündmustest.
Tagakülg
Tänavaotsa talu Kasvandu külas
Tagakülg

Tänavaotsa talu Kasvandu külas

Dateering: 1930
Asukoht: Kasvandu Juuru kihelkond Harju maakond
Tänavaotsa oli suur ja jõukas talu. Selles elasid mitu põlvkonda Langid. 1858. aastal oli peremeheks Prits Lang, kes osales Mahtra sõjas ja sai karistuseks 70 hoopi kadalippu ja kaks aastat sunnitööd. Prits Lang (1923-1905) on jäädvustatud koos naabrimehega paarkümmend aastat varasemale fotole. Mõisnikele vastuhakkamise tõttu ei antud talu enam talle rendile.

Uueks peremeheks sai Pritsu vend Hindrich, kellelt omakorda võttis majapidamise juhtimise üle ta poeg Prits Lang (1845-1928). Pritsul ei olnud pojaõnne, vanim poeg suri noorena ja järgmine poeg valis sepa ameti. Ei jäänud muud üle kui vanim tütar tõi koju koduväi, aga oh üllatust, Mahtra sõdalase Prits Langi noorima poja Hans Langi (1864-1908). Seega on kõik nende järeltulevad põlved Mahtra sõdalase järglased.

Neli aastat hiljem aga Hans suri ja uus koduväi oli juba kaugemalt - Keavast Peeter Tendal, eestistatult Teentalu. Pere ainus poeg Erich jäi II maailmasõtta, tütred abiellusid ja lahkusid kodust. Noorim tütar Amalie elas vanemate surmani Tänavaotsal, seejärel lahkus Juuru. Lagunev maja lammutati. Selle talu õue peale ehitas perekond Viiron uue elumaja.
  1. #

Lisa kommentaar


eu logod 5400d