Pildid Juuru kihelkonna ajaloost, inimestest ja sündmustest.
Rasala Matsi talu peremehe matus

Rasala Matsi talu peremehe matus

Dateering: 01.05.1932
Fotograaf: Johannes Kaskmaa (Kanter)
Asukoht: Salutaguse Juuru kihelkond Harju maakond
Rasala-Matsi talu asus Keila jõe ääres, Kaiu poolt tulles enne Rasala silda paremat kätt. Selle talu lugu on olnud traagiline ja kurb.

1932. aasta aprillikuus oli peremees Hans Rasson Juuru kaupluse juures lasipuu ees hobuseid kinni sidumas, kui parasjagu olla mööda sõitnud auto. Hobused hüppasid hirmust üle lasipuu ja peremees jäi neile alla. Hans toimetati Tallinna arstide juurde, kuid kahjuks olid sisemised verejooksud nii suured, et mees suri.

Pildidlt on näha, et peale seda õnnetust on hobustele kinnitatud silmaklapid. Vankril hoiab ohje talu sulane Alfred Wach (eestistatult Vahtmäe) ja kirstu kõrval istub lesk Anna Rasson. Anna pidas üksinda talu edasi kuni 1949. aastal ta arreteeriti süüdistustega, et ta ei suutnud täita metsanormi. Kuuekümnendate algul, kui majas elas Elmerise Riim oma perega, maja süttis ja põles maani maha. Arvatavalt oli tuleõnnetuse põhjus elektrijuhtmestikus. Perepoeg Valter meenutab, et tuli oli levinud sellise kiirusega, et majast vara päästa ei õnnestunud suurt midagi. Kuna oli suurvee aeg, siis ei saanud ka kustutustehnika majale ligi.

Foto Ants Limbergi pildikogust.

    Lisa kommentaar


    eu logod 5400d